close
تبلیغات در اینترنت
پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژن ها
loading...

دانلود روزانه

پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژنها   تحقیق درباره پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژن ها پیشرفت های پزشکی با کار روی ژن ها از زیست شناسی پایه دهم پیشرفت های اصلاح ژنتیک در سال اخیر   دانلود تحقیق ۷ نمونه از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های اصلاح ژنتیک در سال ۲۰۱۵ سلامت آنلاین- اگرچه اصلاح یا ویرایش ژن برای درمان بیماری‌ها چند سالی است که توجه دانشمندان را جلب کرده اما چند نمونه از آنها مثل رونمایی از ژنوم انسان، جلوگیری از بروز مالاریا در پشه‌ها و درمان لوسمی…

پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژن ها

علی احمدی بازدید : 5915 جمعه 30 مهر 1395 نظرات ()

پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژنها

 

تحقیق درباره پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژن ها

پیشرفت های پزشکی با کار روی ژن ها

از زیست شناسی پایه دهم

پیشرفت های اصلاح ژنتیک در سال اخیر

 

دانلود تحقیق


۷ نمونه از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های اصلاح ژنتیک در سال ۲۰۱۵

پیشرفت های پزشکی یک ساله اخیر با کار روی ژن ها

سلامت آنلاین- اگرچه اصلاح یا ویرایش ژن برای درمان بیماری‌ها چند سالی است که توجه دانشمندان را جلب کرده اما چند نمونه از آنها مثل رونمایی از ژنوم انسان، جلوگیری از بروز مالاریا در پشه‌ها و درمان لوسمی از جمله موفقیت‌های علمی در سال گذشته بود که در ادامه برخی از بزرگترین این دستآوردهای پزشکی معرفی شده است.

تکنیک CRISPR/Cas9 امکان ویرایش سریع و دقیق ژن‌ها را با بریدن و قرار دادن تکه‌ دی‌ان‌ای در مناطق مطلوب فراهم کرده و راه را برای درمان نقص‌های ژنتیکی و جلوگیری از گسترش بیماری‌ها هموار کرده است. این رویکرد بر روی همه چیز، از موش‌ها گرفته تا جنین انسان مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر برای درمان سرطان و سایر بیماری‌ها به کار گرفته شده است.
در اینجا فهرستی از برخی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های ایجاد شده در سال ۲۰۱۵ با کمک ویرایش ژنی ذکر شده است.

۱-جنین‌های اصلاح شده انسان

در ماه آوریل تیمی از دانشمندان چینی با به کارگیری روش CRISPR روی جنین انسان برای جلوگیری از بیماری خونی تالاسمی بتا، خبرساز شدند. افراد زیادی به این دلیل از کار برکنار شدند زیرا مسائل اخلاقی زیادی در استفاده از این روش بر روی انسان وجود دارد.
در اوایل ماه دسامبر، گروهی از متخصصان در واشنگتن گرد هم آمده و تصمیم گرفتند که روش ویرایش ژن انسان بطور کامل ممنوع نشود بلکه باید تا زمانی که ایمن اعلام نشده، ‌ روی جنین مورد استفاده قرار نگیرد. در اواخر این ماه نیز، کنگره بودجه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن، استفاده از بودجه دولتی برای تولید جنین‌های اصلاح شده ژنتیکی ممنوع است. اگرچه برخی کار‌شناسان اظهار کردند که این کار تنها شرکت‌ها را به سرمایه‌گذاری بر روی این تحقیقات تشویق خواهد کرد.

۲-اندام‌های خوک برای پیوند

در حالی که دانشمندان به دنبال استفاده از ویرایش ژنی برای حل مساله کمبود اندام پیوندی هستند، مجله نیچر در ماه اکتبر گزارش کرد که گروهی از دانشمندان دانشگاه هاروارد از روش CRISPR در جنین‌های خوک استفاده کرده‌اند تا اندام آن‌ها را برای پیوند به انسان سازگار‌تر کنند.
جورج چرچ و همکارانش بیش از ۶۰ ژن در بدن خوک‌ها را بهینه‌سازی کرده و از شر ویروس‌های مضری که در دی‌ان‌ای حیوان وجود داشته و می‌توانند انسان را بیمار کنند، خلاص شدند. چرچ یکی از موسسان شرکت eGenesis در بوستون است که اکنون به بررسی راههایی برای ارزان‌تر کردن این فرآیند مشغول است.

۳-سگ‌های فوق عضلانی

در ماه اکتبر، گروه دیگری از محققان در چین از روش CRISPR برای تولید سگهای بیگل با دو برابر عضله عادی پرداختند. محققان بطور خاص جنین‌های سگ را مورد ویرایش ژنی قرار دادند تا ژن می‌وستاتین را که جلو رشد عضلات را می‌گیرد، غیرفعال کنند. زمانی که این ژن غیرفعال شد، حیوان ماهیچه بیشتری تولید کرد.
اگرچه تلاش اولیه با موفقیت همراه نبود اما تلاش مجدد شاهد تولد دو سگ بود که یکی ماده موسوم به Tiangou و دیگر نر به نام Hercules بودند. این سگ‌ها از عضلات دوبرابر بیشتر از همتایانشان برخوردار بودند.

۴-پشه‌های فاقد مالاریا

ویرایش ژنی تنها به درمان نقایص ژنتیکی محدود نمی‌شود؛ بلکه از آن می‌توان برای گسترش سریع‌تر تغییرات ژنتیکی در میان یک جمعیت بهره برد و برای مثال از انتقال بیماری مالاریا توسط پشه‌ها جلوگیری کرد.
گروهی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در سان‌دیگو در ماه اکتبر از روش ویرایش ژنی CRISPR برای مقاوم سازی یک جمعیت از پشه‌ها در برابر گسترش مالاریا استفاده کردند. این بیماری سال گذشته منجر به کشته شدن بیش از نیم میلیون انسان شده بود.
دو هفته بعد از این اعلام، محققان در لندن اظهار کردند گونه دیگری از پشه را که مسؤول ۹۰ درصد از مرگ و می‌رهای ناشی از مالاریا است، اصلاح کرده‌اند تا از انتشار بیماری توسط آن‌ها جلوگیری کنند.

۵-رونمایی از ژنوم انسان

رویکرد ویرایش ژنتیکی علاوه بر کاربردهای بالینی بسیارش، همچنین به دانشمندان در درک بهتر زیست‌شناسی پایه انسان کمک کرده است. دانشمندان در ماه اکتبر از روش CRISPR برای شناسایی مجموعه‌ای از ژنهای لازم برای زنده ماندن یک سلول سرطانی بهره بردند. این ژن‌ها به رمزگشایی از پروتئین‌های دخیل در فرآیندهای بنیادی پرداختند که سلول‌ها را سالم نگهداشته و به ندرت جهش می‌یابند. این یافته‌ها ممکن است دانشمندان را در شناسایی نقاط ضعف سرطان هدایت کند.

۶-درمانی برای لوسمی‌

دانشمندان در حال حاضر از ویرایش ژنی برای درمان بیماری‌ها استفاده کرده‌اند که نوعی ژن درمانی است. در ماه نوامبر، پزشکان از روش دیگری موسوم به TALENs برای درمان سرطان خون یک دختر جوان استفاده کردند و وی اکنون در حال بهبود است. محققان با بهینه‌سازی سلول‌های خاص در سیستم ایمنی بدن این دختر توانستند آن‌ها را به یک عملیات جستجو و تخریب فرستاده و سلول‌های سرطانی را هدف قرار دهند.

۷-میکروخوک‌های خانگی سفارشی

در ماه سپتامبر مجله Nature News گزارش کرد که گروهی از محققان در موسسه ژنومیک BGI چین توانستند میکروخوک‌های مهندسی شده تولید کنند که به عنوان حیوان خانگی قابل فروش هستند.
آن‌ها از روش ویرایش ژنی TALEN برای اصلاح خوکهای باما استفاده کردند که اندازه آن‌ها نصف یک خوک عادی مزرعه است. محققان یک ژن کنترل کننده رشد را در این موجودات از کار انداختند تا این موجودات خیلی رشد نکنند.
البته بیشتر تمرکز ویرایش ژنی مبتنی بر درمان‌های انسانی بوده، اما این روش‌ها همچنین می‌توانند برای اصلاح گیاهان از جمله غذاهای مصرفی انسان مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال می‌توان از این رویکرد‌ها برای مهندسی‌سازی بادام‌زمینی آلرژی‌زا استفاده کرد. (ایسنا)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

نمونه از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های اصلاح ژنتیک در سال ۲۰۱۵ - سلامت آنلاین

www.salamatonline.ir/.../۷-نمونه-از-بزرگ-ترین-پیش...Translate this page
Jan 11, 2016 - تکنیک CRISPR/Cas9 امکان ویرایش سریع و دقیق ژن‌ها را با بریدن و قرار ... و در حال حاضر برای درمان سرطان و سایر بیماری‌ها به کار گرفته شده است. در اینجا فهرستی از برخی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های ایجاد شده در سال ۲۰۱۵ با کمک ویرایش ژنی ... مقاوم سازی یک جمعیت از پشه‌ها در برابر گسترش مالاریا استفاده کردند.

محققین اولین جنین انسانی دستکاری شده ژنتیکی را به وجود آوردند ...

digiato.com/.../محققین-اولین-جنین-انسانی-دستکاری...Translate this page
Apr 23, 2015 - تصور کنید یک ژن خارجی که نمونه آن ممکن است در DNA وجود نداشته باشد، به ... تک CRISPR/Cas9، یک آنزیم (که به قیچی های ژنتیکی معروفند) را به کار می ... بنابراین تغییر دادن DNA یک انسان بالغ با دانش کنونی غیر ممکن است. ... اصلا بعید نیست آنچه که امروز دانشمندان چینی منتشر کرده اند، سال ها پیش در دیگر ...

ایران اسلامی در مسیر پیشرفت های جهانی پزشکی و بهداشتی

vista.ir/.../ایران-اسلامی-در-مسیر-پیشرفت-هایهانی-...Translate this page
ایران اسلامی با توان خوبی که در زمینه های علمی، به ویژه علوم پایه دارد در بستر یک ... شاخصه های جهانی پیشرفت های بهداشتیپزشکی در سال های اخیر با سال های قبل از ... پیشرفت های بهداشتی و پزشکی در یک کشور باید شاخصه های جهانی چون مرگ و .... نانو تکنولوژی در حال انجام است و ده ها محقق و دانشجوی phd روی این پروژه ها کار می کنند.

(Genetics Forum): اهمیت پیشرفت های ژنتیک در دهه اخیر در تشخیص و ...

lms.bums.ac.ir/mod/forum/discuss.php?d=1112Translate this page
اهمیت پیشرفت های ژنتیک در دهه اخیر در تشخیص و درمان بیماری ها ... این مطالعات امکان شناسایی یک یا چند واریته ژنتیکی مشخص را که بالقوه و یا با میانکنش با عوامل محیطی، ... تکنولوژى DNA به ابزار خاصى وابسته است که در طول ۲۰ سال گذشته به‌وجود ... اين کار به تشخيص ژنتيکى کمک بسيارى مى‌کند و با آزمايش رديف‌هاى ژنى ...

پیشرفت هایی در دیابت

diabetestma.org/.../آخرین%20پیشرفتهای%20علمی%...Translate this page
20 سال قبل اگر کسی به دیابت مبتلا می شد به معنی مرگ زود هنگام ، غالباً با از دست ... پیشرفت های جدید همواره در حال شکل گیری و تولیدند، این پیشرفت ها در موارد زیر ... این انسولین های استنشاقی به اندازۀ یک چراغ قوه هستند و انسولین موجود در آن ..... دو گزارشاخیراً در مورد تحقیقات منجر به ژن درمانی در انواع مختلف دیابت ارائه شده است .

[PDF]نوآوری های پزشکی

www.ensani.ir/storage/.../20121212100537-9487-18....Translate this page
طی50 ســال اخیر نوآوری های پزشــكی مهم ترین عامل. در افزایش ... انســان با اینكه ساختار پیچیده ای دارد، شبیه ژن موجودات. ســاده تری ... مزیــت كار در این اســت كه این. موجــودات ... افزایــش می دهد نتایج مشــابه در مورد دیگر ارگانیســم ها. 1حاكی از این موضوع اســت. انسولین و اي،جي،اف.یک ... دانش پیشــرفته در مورد ژن ها و تعاملشــان اطالعات مفید.

آخرین دستاوردهای سلول های بنیادی در آسیب های نخاعی و فلج مغزی ...

www.bonyannews.ir/.../اخرین-دستاوردهای-سلول-های-ب...Translate this page
در فاز قبلی بیماران بین یک سال تا 4 سال از زمان ایجاد عارضه شان گذشته بود. ... قابل درمان بودن بیماری های چشمی مربوط به شبکیه با ژن درمانی (چهارشنبه, 28 مهر,1395) ..... ولی محققان در شهر کونمینگ چین باتزریق این سلول ها روی 20 بیمار دچار آسیب ..... میخواستم بدونم الان در مشهد میشه از طریق تزریق سلولهای بنیادی کاری واسش کرد؟

تحولی جدید در ژنتیک: کروموزم‌تراپی سندرم داون - یک پزشک

1pezeshk.com/.../lab-work-raises-potential-for-gene-th...Translate this page
Jul 19, 2013 - و شاید ما با این کار حتی به کاهش عوارض یا درمان تریزومی‌ها ۱۸ و ۱۳ هم برسیم! ... شاید این دغدغه‌ها،‌غلوآمیز باشند، امادر ادامه کار انسان‌ها با پیشرفت‌های ژنتیک، ... Paula Sage که مبتلا به سندرم داون است، در سال ۲۰۰۳ به خاطر بازی در فیلم ... اما قطعا به این زودی ها وارد بحث کلینیک نخواهد شد . ... من پارگراف آخر رو متوجه نشدم.

پیشرفت ها در ژنتیک مولکولی سرطان خون کودکان - راسخون

rasekhoon.net/.../پیشرفت%20ها%20در%20ژنتیک%...Translate this page
Jan 5, 2016 - واژه ی سرطان خون یا لوسمی به یک گروه بزرگ و غیر هموژن از بیماری ها اشاره دارد که پاسخ به ... مسیر جاری : صفحه اصلی/مقالات/پزشكي سلامت/بيماريها و روش ... این کار بواسطه ی پیشرفت هایی ایجاد شده است که در زمینه ی ژنتیک مولکولی در ... ALL تا سال های اخیر با خروجی های ضعیفی در ارتباط است اما با استفاده از درمان ...

هفته نامه ایرانشهر هفته 10: IRANSHAHR w10 - Google Books Result

https://books.google.com/books?id=F4y3DAAAQBAJ - Translate this page
ketab.com - Antiques & Collectibles
بر مبنای بررسیهای اخیر، مسیر تکامل انسانها و گوریلها حدود ۱۲ میلیون سال تا ۸.۵ ... از پیشرفت رسیده است که ژنوم پستانداران را می توان با دقت بالا در آزمایشگاهها تولید کرد. ... یک گوریل به دانشمندان کمک کرده است به درک جدیدی در مورد شباهت های ژنتیک ... هایمیان گونه ها می تواند پژوهشگران را در تعیین نواحی ژنوم انسان که مرتبط با ...

ایرنا - پیشرفت های علم ژنتیک ایران همگام با جهان

www8.irna.ir/.../پزشک...Translate this page
Islamic Republic News Agency
Feb 7, 2014 - فعالیت ها در حوزه کسب و توسعه دانش ژنتیک پزشکی از حدود 20 سال پیش در ... وی اظهار داشت: در 15 سال اخیر این افراد به کشور بازگشتند و نتیجه ورود آنها ... نشود، غیرقابل استفاده می ماند؛ اما به کار بستن این یافته ها در علوم بالینی و ... به این ترتیب آزمایشگاه های مختلف از این پس می توانند با استفاده از یک روش ...

ژنتیک - پزشکی

pezeshki2.persianblog.ir/tag/ژنتیکTranslate this page
پزشکان موسسه تحقیقات سرطان لندن در یک مطالعه جدید دریافتند که همین مکانیسم ... پدر علم ژنتیک ایران درباره تحقیقاتی که اخیراًدرباره بیماری MS در حال انجام است، .... کنندگان RNA کار می کند که هرگز پیش از این، در ارتباط با شکل گیری لوله های ... یک مرد 65 سالهمبتلا به سندروم دیسپلازی میلوئید که به سرطان خون پیشرفته ...

فرگشت انسان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/.../فرگشت_...Translate this page
Persian Wikipedia
انسان‌های امروزی از انسان‌سایانی که بین ۲٫۳ تا ۲٫۴ میلیون سال پیش در آفریقا .... ولی با پیشرفت های چشمگیر در زمینه ژنتیک در دو دههاخیر، شواهد محکم ژنتیکی ... در ژنتیک تکاملی انسان بررسی می‌شود که تا چه میزان یک ژن انسان با بقیه و با ... تفاوت بین ژن‌ها مفاهیم و کاربردهای متنوعی در انسان‌شناسی، پزشکی و پزشکی قانونی دارد.

ژنتیک پزشکی

medicine.tums.ac.ir › ... › گروه ژنتيک پزشکيTranslate this page
Oct 31, 2015 - مقدمه: رشته ژنتیک پزشکی در میان رشته ها ی مختلف علوم پایه در حوزه ... عملکرد و چالش های پیش روی گروه در یکساله منتهی به آبان 84 در چند ... گزارش پیشرفت خود را بصورت مکتوب و نیز ارایه شفاهی در جلسه ای ... در مقطع دفاع نیز قبل از انتخاب داوران، گروه ضمن مقابله پروپوزال مصوب با کارهای انجام شده و با بررسی ...

ژن درمانی روشی جدید در درمان نابینایی - سیناپرس-خبرگزاری علم و ...

sinapress.ir/.../ژن-درمانی-روشی-جدید-در-درمان-نابینای...Translate this page
Oct 15, 2015 - عصای سفید برای اولین بار در سال 1921 توسط یک عکاس انگلیسی ... در حال حاضرنابینایان شاهد پیشرفت روزانه شاخه چشم پزشکی بوده و بسیاری از افراد با ابداع روشهای ... در خصوص روشهای جدید درمان نابینایی گفت:در سالهای اخیر روش درمانی ... روش کار بصورتی است که ژنهای سالم را از طریق ویروسهایی به بیماران ...

ژنتیک - به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید

genetics-research.persianblog.ir/tag/ژنتیکTranslate this page
در بیشتر مطالعات ژنتیکی و زیست مولکولی مثل مطالعه‌ی ساختار و فعالیت ژن‌ها از ای. .... روش های دیگر اصلاح نژاد برای بروز نشانویژگیهای مناسب در گیاهان زراعی به کار رود ... در تاریخ، ادبیات و هنر از سال های دور به ویژگی های افرادی با مشخصات سندرم دان ..... تحقیقروی سلولهای بنیادی یک دانش پیشرفته است درباره ی اینکه چطور یک ...

پیشرفت‌های جدید درمانی برای آلزایمر - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/286157/.../medicalTranslate this page
Feb 2, 2015 - در طی ۲۰ سال گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی برای درک تغییرات انجام شده در شیمی ... او یکی از دانشمندانی بود کهژن‌های مربوط به آلزایمر را در دهه ۸۰ کشف کردند. ... بر خلاف دارو‌هایی که اخیرا با شکست مواجه شدند و از آنتی بادی برای حمله به بتا ... دکتر پاسکال- لئون می‌گوید درمان آلزایمر ممکن است با استفاده از یک روش ...

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

www.behdasht.gov.ir/?siteid=1&pageid=3127Translate this page
سلف سرویس های دانشگاه ها صنعتی خواهند شد نژادجواد افزود: به دنبال صنعتی سازی ... علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در شیراز " - وزارت بهداشت شیراز/آغاز به کار دومین ... واکنش معاون سیاسی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به اظهارات اخیر وزیر بهداشت --هدانا ... اینجانب با این دوستان عزیز و شریف منحصر به سه سال و چند ماه گذشته است و در .

آرشیو تازه های علوم نوین - دانشكده علوم نوين-دانشگاه علوم پزشكي شيراز

novinu.sums.ac.i...Translate this page
Shiraz University of Medical Sciences
Nov 10, 2013 - تکنولوژی CRISPR–Cas9 به عنوان ابزاری برای غربالگری ژن‌های ... یک تست خونی سریع و ساده برای تشخیص زود هنگام سرطان با استفاده ... میتوکندری ها در سلول ارگانل تولید کننده انرژی سلول هستند که دارای مقدار کمی ماده ژنتیکی نیز می باشند. .... در سال هاي اخير نوع جديدي از زيست مواد پپتيدي کشف شده است که در ...

نبـــــــض - همه چیز درباره MS

nurmid-bpums.blogfa.com/post-7.aspxTranslate this page
بعضي از علايم بيماري خيلي به آهستگي پيشرفت مي كنند و حملات بعضي از بيماران ... يك پزشك عمومي وقتي مشكوك شود كه بيمارش ممكن است به بيماري ام اس دچار شده ... همچنين بسياري از بيماران مبتلا به ام اس در بعضي از كارهاي معمول مثل لع غذا نيز ..... با اين حال فقط در طي بيست سال اخير بوده است كه پزشكان توانسته اند با توجه به ...

انجمن علمی حشره شناسی پزشکی ایران - خلاصه سمينارهاي دانشجويي

mesir.blogfa.com/cat-7.aspxTranslate this page
در سال های اخیر پیشرفت های مهمی در زمینه شناسایی و شناخت سکانس های ژنومی ... اگر چه ژن ها مسئول اطلاعات درون سلول هاهستند ولی بسیاری از اطلاعات را نمیتوان تنها ... بخش اعظم (40-50 درصد) از زهر زنبور عسل را ملیتین که یک پروتئین کوچک با 26 ... اينكار به روش هاي مختلفي صورت مي گيرد و بر روي حشرات متفاوتي انجام شده است.

سلولهای بنیادی : سایت پزشکان بدون مرز

www.pezeshk.us/?cat=55Translate this page
Oct 14, 2014 - سپس این سلول ها در محیط آزمایشگاهی کشت داده می شوند و سلول های استخوان ساز از آنان استخراج می شود. باتحریک مناسب سلول های حاوی این ژن می توان سلول هایی تولید کرد که قادر به ... نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Stem Cell Research ... به این شکل که ریه یک اهدا کننده عضو گرفته می شود، تمام سلولهای ریه ...

میگنا - با پژوهشگاه رویان آشنا شويد

www.migna.ir/vdccppqs.2bq048laa2.htmlTranslate this page
Oct 10, 2012 - پژوهشگاه رویان در سال های ۱۳۷۷ و ۱۳۸۷ به ترتیب مجوز مراکز تحقیقات ... به هرحال پزشك پس از مشاهده نتيجه آزمايشها، روش درماني مناسب جهت ... ناباروری یک بیماری مزمن و درمان آن عمدتا طولانی و با رنج فراوان توام است. .... پذيرش بيمار و سير انجامكار ... پيشرفت‌هاي اخير در زمينه زیست شناسی سلولی و مولکولی، سلولهاي ...

درباره سرطان

www.ewazstars.com/sartan%20pag.htmTranslate this page
با وجود اینکه در جهان امکانات پزشکی بیشتراز گذشته شده است وراهای درمان متنوع .... روند و پیشرفت سرطان روده بسیار کند است و به‌تدریج پولیپ‌ها بدخیم می‌شود و از ... آزمایش وجود لخته خون در مدفوع با یک پروب نوری (سیگموئیدوسکوپ) که از انتهای روده .... محققان اختلال در برخی ژنها را در بروز سرطان سینه‌ی ارثی موثر می‌دانند و زنانی كه ...

خبرگزاری ایمنا - 75 درصد از بیماران ام اس بهبود می یابند

www.imna.ir/.../75-درصد-بیماران-ام-اس-بهبود-می-یاب...Translate this page
یک بیماری که عمدتا در افراد جوان بین ۲۰ تا ۳۵ سال شیوع دارد ولی در هر سنی می تواند باشد. ... بعضی از رژیم غذایی جدید که در دهههای اخیر در همه کشور ها شایع شده است که عمدتا ... بیماری های ام اس را تشکیل می دهند، اگر این فرم های بهبود پذیر رو به پیشرفت... برخوردار هستند، با این کار نشان دادیم که داوهای نوع ایرانی تفاوتی با نوع خارجی ...

[DOC]برنامه كشوري غربالگري كم كاري مادرزادي تيروييد و افزايش گذراي TSH ...

www.goums.ac.ir/files/deputy_health/b10.docTranslate this page
پيشرفت هاي علم پزشكي و بويژه علم ژنتيك در سال هاي اخير، امكانات متعددي را در زمينه ... اولين برنامه غربالگري كم كاري مادرزادي تيروئيد در جمعيت بزرگ درسال 1974 در .... هزينه مراقبت هاي پزشكي و موسساتي يك نوزاد هيپوتيروئيد درمان نشده را در طول عمر وي ...... ولي تا به امروز اختلالات اين قبيل ژن ها در تعداد اندكي از موارد با ديس ژنزي ...

آشنایی با رشته دندانپزشکی و شاخه های آن - دانشگاه علوم پزشکی زنجان ...

www.zums.ac.ir/page.php?slct_pg_id=5627...Translate this page
دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در ... همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن ... عده‌ای دندانپزشکی را با کار عملی و تکنیکی صرف، یکی می‌دانند در حالی که اگر ... از سوی دیگر در چند سال اخیر رشد پزشکان و دندانپزشکان نسبت به نرخ رشد ...

[PDF]پیوند اعضاء - بنیاد امور بیماری های خاص

www.cffsd.org/files/.../name/.../pevand%20azaa.pdfTranslate this page
امروزه مهارت های علمی و تخصصی پیوند نیز ،به طور مداوم در حال پیشرفت است . .... پیوند اعضاء به مفهوم مدرن و کنونی آن یعنی جایگزینی یک عضو با عضو مشابه درطب .... این آنتی ژنها انواع مختلف دارند و در پیوند اعضا و پیوند سلولهای بنیادی خونساز نقش ... که درچند سال اخیر براي سرکوب سیستم ایمنی به کار گرفته شده اند عبارتند از :.

دستاوردهای علمی ایرانی ها در سال گذشته - برترین ها

www.bartarinha.ir/.../دستاوردهای-علمی-ایرانی-ها-در-سا...Translate this page
در سال گذشته بسیاری از دانشمندان ایرانی مقیم خارج به دستاوردهای علمی و فناوری بسیاری دست ... جدیدی ساخته است که می تواند کارهای دشواری مانند تشخیص و جداسازی سلول های نادر را از جمعیت زیادی از ... کشف یک ژن مهم در بروز سرطان خون کودکان گروهی از محققان بین المللی با حضور یک دانشمند ایرانی به نام فرهاد راوندی و به سرپرستی ...

نقدی بر کتاب ژن های تغییر یافته، حقیقت تحریف شده | Professor Ali ...

https://www.linkedin.com/.../نقدی-بر-کتاب...Translate this page
LinkedIn
Jul 1, 2015 - بعنوان یک متخصص بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک با بیش از 25 سال تدریس و تحقیق و کار در عرصه زیست فناوری پزشکیمعتقدم علوم و فناوری بعنوان ... این بحث و مناقشه ده ها سال که ادامه داشته و در طول این مدت کشت و تولید این .... در تجهیزات نظامی و دفاعی اگر کشورهای پیشرفته به سمت توسعه سلاح های کشتار ...

اعتراض وزارت بهداشت به مصوبه اخیر نظام پزشکی - شفا آنلاین

shafaonline.ir/.../اعتراض-وزارت-بهداشت-به-مصوبه-اخی...Translate this page
Jun 22, 2016 - کافیه برین جوایز نوبل چند سال اخیر در رشته ی پزشکی رو ببین تا متوجه .... با عرض سلام من دانشجوی رشته ژنتیک هستم و با این کار مخالفم چون این کار ... ما هموطن و هم دین هستیم و مبادا که در یک فضای رقابتی راضی به آسیب به یک هموطن بشیم. .... بچه های با بیس پزشکی هم خوب میدونن سطح علمی علوم پایه ها قوی ...

شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است - پزشکان ایران

www.pezeshkan.org/?cat=55Translate this page
Sep 11, 2014 - این شیر می تواند یک منبع آماده از سلول های بنیادی باشد که مشکلات اخلاقی ... بسیاری از بیماری های نهفته در آن هانوع ژن و بسیاری از مسائل مختلف را دریافت. ... طی چند سال گذشته با پیشرفت دانش سلول‌های بنیادی در دنیا مطرح شده است. ..... ویبا تاکید براینکه طی سال های اخیر محصول مقالات و پژوهش ها کاملاً در اختیار ...

علوم بومی در چشم پزشکی پیشرفت خوبی داشته است - نظام سلامت ...

www.salamatnews.com › نظام سلامتTranslate this page
Dec 4, 2014 - فوق تخصص شبکیه با اشاره به سطح پیشرفت چشم پزشکی در کشور ... ریاضی اصفهانی درباره پیشرفتهای که اخیرا دردنیای چشم پزشکی رخ ... ژن سالم را جایگزین ژن معیوب کنند و کارکرد ژن را به چشم بازگردانند و از ... انجام شود، فعلا در ابتدای کار هستیم البته در تمام دنیا هم در فازهای یک و دو تحقیقات انجام می شود.

پزشکی بالینی - چشم پزشکی

www.clinicalmedicine.ir/cat-18.aspxTranslate this page
برای تنظیم نسل جدید عینک‌های خودکار لازم است که شخص یک چشم خود را با دست ... محققان بر این باورند که این گونه ژن ممکن است مقدار پروتئین APLP2 را در چشم افزایش داده و ..... این گروه امیدوارند که قطره چشمی آن‌ها تا پنج سال آینده روی قفسه داروخانه‌ها آماده ..... اما پیشرفت های اخیر در فناوری ردیابی با استفاده از حرکت چشم می تواند به ...

[PDF]92 . 1 ﻓﺼﻞ ﺗﺎرﻳﺨﭽﻪ ژﻧﺘﻴﻚ و ﺗﺄﺛﻴﺮ آن ﺑﺮ ﻋﻠﻢ ﭘﺰﺷﻜﻲ

vimb.ir/.../cd50ae1a-5ad4-492c-a81a-f19f95029bdf.p...Translate this page
اﻧﺪ، ﭘﺎﻳﻪ. ﻫﺎي اﻳﻦ ﻋﻠﻢ ﭘﻮﻳﺎ را ﺑﻨﺎ ﻧﻬﺎده. اﻧﺪ. ﻳﻚ روش ﻛﻞ. ﻧﮕﺮ ﺑﻪ ﻋﻠﻢ را ﻣﻲ. ﺗـﻮان ﺑـﺎ راﻧﻨـﺪﮔﻲ ﻳـﻚ ﻣﺎﺷـﻴﻦ ... ﻫﺎﭘﻴﺸﺮﻓﺖﻫﺎي ﻋﻠﻢ ژﻧﺘﻴﻚ ﻃﻲ ﻗﺮن ﺑﻴﺴﺘﻢ واﻗﻌﺎً ﭼﺸﻤﮕﻴﺮ ﺑﻮده. اﻧﺪ. در ﺳــﺎل. 1900. اﺻــﻮل ﻣﻨــﺪل ﻣﻨﺘﻈــﺮ ... ﻛﻨﻨـﺪ ﻛـﻪ ژﻧﺘﻴـﻚ در اﻛﺜـﺮ رﺷـﺘﻪ. ﻫـﺎيﭘﺰﺷﻜﻲ از اﻫﻤﻴﺖ وﻳﮋه. اي ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ. ﻛﺸﻒ. ﻫﺎي اﺧﻴﺮ ﻧـﻪ ... ﻛﺎريﻫﺎي ﺣﺪاﻗﻞ. 6000. ﺳﺎل ﻗﺒﻞ در ﭼﺎﻟﺪا ﺑﺎﺑﻴﻠﻮﻧﻴﺎ. (ﻋﺮاق اﻣﺮوزي) ﺷﺠﺮه. ﻧﺎﻣﻪ. ﻫﺎﺋﻲ از ﻧﺤﻮة اﻧﺘﻘﺎل ﺑﺮﺧﻲ وﻳﮋﮔﻲ.

ایدز دیگر نمی کُشد - صبح زاگرس

sobhezagros.ir/News/56695.htmlTranslate this page
Mar 10, 2016 - اخیرا در جایی خواندم واکسنی اختراع شده که از روی پوست در بدن نفوذ می کند و ... علم نسبت به چند سال قبل آن قدرپیشرفته کرده که بتوانیم اعلام ... به این دلیل که یک سری سلول های آلوده هستند که ویروس هنوز در آنها هست ... CD4ها چه کاری در بدن انجام می دهند؟ ... و با تجویز این قرص ها فرد تحت شیمی درمانی قرار نمی گیرد؟

خبر های خوبی در راه است، مهار RP توسط سلول های بنیادی - محله نابینایان

gooshkon.ir/.../اخبار-خوبی-در-راه-است،-مهار-rp-توسط-...Translate this page
Jul 15, 2014 - برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود مهار RP با سلول‌های بنیادی اختصاصی ... از سرعت پیشرفت بیماری بکاهد ولی این نتیجه قطعی نیست برخی از پزشکان ... شود اما جهش دیگری روی ژن‌ها صورت گیرد و ژن معیوب کارش را درست انجام دهد. ..... جَسته گریخته ای که ما در سال های اخیر خوندیم و شنیدیم، قطعا در سال های بعد که ...

خبرهای علمی و پزشکی | خبر فارسی

khabarfarsi.com/علمی_پزشکیTranslate this page
مریم اسدی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه امروزه بیماری های غیرواگیر از جمله ... تشخیص راست گفتن و یا نگفتن فردی، یک موضوع چالشی در ارتباطات است . ... در صورتی که نمی توانید 10 هزار قدم در روز پیاده روی کنید، می توانید تعداد قدم ها را ... انگلیس در سال 1997 میلادی آغاز شد و کمیسیون اروپا با حمایت از این کمپین روز 20 ...

بیماری اوتیسم چیست؟ دلایل و علایم بیماری اوتیسم در کودکان

www.imamhadi.com/.../اُوتيسم-و-روش-هاي-درمانی-آنTranslate this page
اُوتيسم يكي از پنج بيماري مي باشد كه در مجموع به آنها “ اختلالات نافذ رشد“ يا به اختصار ... در اصطلاح کلي، به اين معني است که فرد مي تواند داراي يک اتيسم خفيف يا خيلي شديد باشد. ... رفتار خودزنی مثلا کوبیدن سر به زمین یا دیوار و یا با دست ها. ... با اینحال سایر این کودکان بازهم در مهارت های زبانی و اجتماعی دچار مشکل بوده و دوران ...

سایت دانشجویان دانشگاه مراغه » دستکاري ژنتيک، جادوي قرن ۲۱

mrstu.ir/دستکاري-ژنتيک،-جادوي-قرن-۲۱/Translate this page
به گفته صاحب نظران، علم دستکاري ژنتيک در حال حاضر در رديف پيشرفته ترين ... با يک دايناسور غول پيکر در خيابان مواجه شويد و يا در باغ وحش به ديدن ماموت هاي عظيم ... در اين عرصه همچنين دانشمندان در حال کار روي پروژه اي هستند تا با اصلاح ژن ها، انسان .... دستاوردهاي علم مهندسي ژنتيک و تکنيک دستکاري ژنتيکي در چند سال اخير ...

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 483
 • کل نظرات : 1
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 33
 • آی پی دیروز : 128
 • بازدید امروز : 150
 • باردید دیروز : 703
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 1,218
 • بازدید ماه : 10,458
 • بازدید سال : 90,873
 • بازدید کلی : 155,255
 • کدهای اختصاصی